pátek 31. ledna 2014

Nové nebo ojeté auto?

Potřebujete další auto do rodiny, nebo vám to staré právě dosloužilo? Ať již jsou vaše důvody pro pořízení nového vozu jakékoliv, zřejmě budete řešit otázku, zda koupit vozidlo nové, nebo ojeté.


Výhody nového auta
S novým autem si jistě ušetříte řadu starostí. Máte jistotu, že auto nebude poškozené, havarované ani kradené. S novým vozem také nebudete muset prvních pár let do servisu, kromě pravidelných servisních prohlídek. Pokud se na autě vyskytne závada, řeší ji servis zdarma, v rámci záruky. Za jistotu se ovšem platí. Nové auto znamená sice málo starostí, na druhou stranu si za něj poměrně dost připlatíte. Pokud si koupíte nové auto, připravte se na to, že v prvních měsících provozu ztratí největší část své ceny. Také musíte počítat s tím, že o nový vůz se budete mnohem více bát, ať jde o škrábnutí, nebo možnost krádeže. Nevýhodou nového automobilu je také fakt, že si na něj budete muset nějakou dobu počkat, než vám ho automobilka vyrobí.

Nové nebo ojeté auto - Ford Kuga
Ilustrační foto - Ford Kuga

Proč koupit ojeté auto?

Ojeté auto se stává jasnou volbou v momentě, kdy nemáte dostatek financí, nebo si můžete na pořízení vozu vypůjčit pouze omezenou částku. To, co jednoznačně favorizuje ojeté auto vůči novému je tedy jeho cena! Za stejnou cenu, za jakou si koupíte nové auto s minimální výbavou, si můžete pořídit spolehlivý kousek s kvalitní výbavou, který vám může sloužit stejně dlouho, jako nový vůz.

Důvěryhodný prodejce vám ušetří nervy       

Jednoznačnou odpověď zda nové, nebo ojeté tedy dát nelze. Rozhodnete-li se pro auto z druhé ruky, zvolte autorizovaného prodejce, omezíte tak rizika při koupi auta. Například s fordmania.cz se pro vás nákup ojetého auta stane naprosto bezpečnou záležitostí. 

Žádné komentáře:

Okomentovat