pondělí 3. února 2014

Vyplatí se koupit předváděcí vůz?

Uvažujete nad koupí předváděcího vozu? Potom je tento článek určen právě pro vás. Předváděcí vozy tvoří vlastně takový mezistupeň mezi novými a ojetými vozy. Jedná se o vozy, které byly vystavovány, nebo krátkodobě používány pro účel prezentace. Každá automobilka má v nabídce vozy po svých prodejcích, či vozy používané pro reklamní akce. Pro prezentační účely bývají vždy používány nejnovější a nejlákavější modely, které odpovídají aktuální nabídce a výrobě, proto se předváděcí vozy periodicky obměňují a jsou pravidelně dodávány na trh s ojetými auty, kde představují to nejlepší.


Téměř nová auta, za cenu ojetých.

Je to v podstatě nový vůz, často také bývají předváděcí vozy inzerovány jako vozy nové i když tomu tak docela není. Předváděcí vozy jsou nejčastěji do jednoho roku stáří a mají obvykle najeto do 20000 km. Oproti běžnému ojetému autu je předváděcí vůz v nesrovnatelně lepším stavu, má obvykle najeto minimálně kilometrů, odpadá u něj riziko falšování údajů o původu, nebo technickém stavu. Hlavní výhoda předváděcích vozů spočívá v tom, že jsou prodávány s výraznou slevou, která se může pohybovat až kolem 30% v porovnání s novými vozy!

Předváděcí vozy - Ford Mondeo
Ilustrační foto - Ford Mondeo

Jaké jsou nevýhody předváděcích vozů?

Nevýhodou těchto vozů je fakt, že nemusí být vždy k dispozici v konfiguraci, jakou by si klient přál. Zákazník si tak musí vybírat z vozů, které jsou momentálně k dispozici, stejně jako je tomu u ostatních ojetých vozů. Ovšem na druhou stranu předváděcí vozy zpravidla bývají v atraktivních barvách a výbavách, které zaujmou. Pokud nelpíte na konkrétním modelu, je tedy nabídka referenčních vozů vždy poměrně široká. Těchto pár drobných mínusů je ovšem vyváženo velice příznivou pořizovací cenou oproti vozu zcela novému! Nabídku nových i ojetých vozů Ford naleznete na webu www.fordmania.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat