čtvrtek 20. března 2014

Budoucnost v podání Ford EVOS Concept

         Koncepční automobil Ford Evos Concept odhaluje designový jazyk pro příští generace globálních modelů. Zároveň na něm automobilka demonstruje budoucnost moderních multimediálních systémů. Pohled do blízké budoucnosti rovněž umocňuje hybridní pohonný systém.


         V případě karoserie Fordu Evos Concept můžeme zapomenout na New Kinetic Design, na jejich místo nastoupil nový globální směr. Nepřehlédnutelným prvkem je svěží dramatická silueta, která umocňuje sportovní charakter spojený s radostí z jízdy. Výjimečný tvar jej navíc odlišuje od jeho konkurentů. Všechny prvky nového designu mají jeden společný cíl, vytvořit vizuální vjem, z něhož je patrná prémiová úroveň kvality. Concept na první pohled působí jako dvoudvéřové kupé se splývavou zádí, ale skutečnost je jiná. Přístup do čtyřmístného interiéru umožňuje čtveřice vzhůru výklopných dveří, která při svém zvednutí odhaluje absenci B-sloupku.

         Interiér se čtveřicí samostatných sedadel je mezi sedadly podélné rozdělen vysokým tunelem. Na části dveří i středové konzole jsou interaktivní dotykové ovladače pro komunikaci s vozem. Posádka Conceptu má mít k dispozici stejné možnosti spojení s okolním světem jako doma, nebo v kanceláři. Ford Evos Concept se přitom vydává jinou cestou než většina současných studií a není pouhou čtyřkolovou konzolou pro smartphone. Ford Evos Concept se umí přizpůsobovat svému řidiči, i v nastavení podvozku, podle stylu jeho jízdy a také podle povrchu silnice. Vůz má být schopen nastavit v interiéru ideální teplotu ještě před odjezdem z domova.

        Pohon Ford Evos Cocept je plug - in hybrid s lithium-iontovými bateriemi. Pod jeho karoserií se ukrývá stejný pohonný systém jako v modelu C-Max Energi. Ten je vybaven zážehovým čtyřválcem o objemu 2,0 litru s Atkinsonovým cyklem a elektromotorem.

Žádné komentáře:

Okomentovat