středa 26. března 2014

Praktické rady při výběru automobilu

Nabídka automobilů je v dnešní době neuvěřitelně pestrá, o to obtížnější je vybrat si nový vůz. Při výběru se nenechejte hlavně strhnout emocemi. Ať už se jedná o koupi prvního vozu, nebo obměnu ojetého za nový, měl by mu předcházet důsledný výběr. Především je potřeba rozlišit mezi tím co chcete a tím co opravdu potřebujete. Přece ten, kdo nakonec bude s autem jezdit, platit za palivo, pneumatiky a servis budete přece vy. Nemusí-li váš nový vůz zvyšovat prestiž, preferujte užitečnost. Udělejte maximum pro to, aby vaše rozhodnutí bylo správné a byli jste se svou volbou spokojeni i za nějaký čas. Při poměrné vyrovnanosti kvality a jízdních výkonů i vlastností dnešních vozidel, rozhoduje v dnešní době velmi často pořizovací cena vozu.

Rodinný nebo sportovní vůz?

Před samotným výběrem se ujistěte, k jakým účelům budeme vozidlo využívat. Je třeba uvážit, kolik lidí budete v autě vozit, zda třeba plánujete další děti. Vezměte v úvahu také vaše hobby a cíle dovolených.


Podle počtu najetých kilometrů potom zvolíte nejvhodnější motor. Pokud jezdíte dálkové trasy, bude pro vás vhodný dieslový (naftový) motor, který je konstruován pro větší motorickou zátěž. Dieslový motor má rovněž výhodu oproti benzínovému v nižší průměrné spotřebě na 100 km. Benzínové motory zase mají výhodu v tom, že více vydrží teplotní výkyvy a nejsou tak choulostivé a náročné na údržbu, zato si při větších výkonech vezmou více paliva. Požadovaný stupeň výbavy auta uzpůsobte svým potřebám. Stanovte si svůj minimální nárok na výbavu i s ohledem na možný budoucí prodej vozu. 

Žádné komentáře:

Okomentovat