neděle 27. dubna 2014

Jak vybrat rodinný vůz

Máte rodinu a potřebujete vůz, do kterého se všichni vejdete? Výběr toho správného automobilu pro rodinu rozhodně není jednoduchou záležitostí. Ne všechna auta jsou vhodná, některé by vám život pěkně znepříjemnila. Možností se v dnešní době nabízí velké množství, přitom rozpočet obvykle bývá omezený, proto se vyplatí vybírat s rozvahou. 

V první řadě záleží na výši prostředků, které může rodina do auta investovat. Dále je potřeba vzít v úvahu kolik osob bude nejčastěji přepravováno, jaké cesty během roku absolvujete a zdali se rozhodujeme pro koupi nového nebo ojetého vozidla. Výběr rozhodně neuspěchejte, pečlivě porovnávejte nabídky.

Na prvním místě bezpečnost!

Na prvním místě by rozhodně měla být bezpečnost a to nejen u rodinného vozu. Obecně platí, že čím více, tím lépe a čím větší, tím bezpečnější. Nezapomínejte na bezpečnostní výbavu, nejméně 4 airbagy jsou dnes již takřka samozřejmostí, taktéž systém ABS jenž zabrání zablokovaní kola při brzdění, vítaným pomocníkem je pak také systém ESP (elektronický stabilizační systém), který vás podrží, když se dostanete do smyku.

Rozměry a praktičnost vozu

Pro rodinu je rovněž důležité, aby byl vůz praktický. Konkrétní požadavky se samozřejmě liší v závislosti na individuálních potřebách každé rodiny. Důležitým atributem bývá také prostor ve vozidle a to nejen zavazadlový. Vždyť například malé děti je potřeba vozit v dětských sedačkách, upevněných na sedadle a máte-li děti tři, může to být velký problém. Pokud předpokládáte cestování za nejrůznějšími sportovními a dalšími aktivitami, pamatujte také na prostor, kde uložíte kola, lyže, nebo celou výbavu pro rodinou expedici.

Výbava vozu

Při volbě výbavy záleží opět hlavně na preferenci každého z nás. Moderní auta již základní prvky výbavy obvykle mají, ABS, airbagy, elektrické stahování oken, posilovač řízení je takřka samozřejmostí. Do důležité výbavy patří klimatizace, bez které si mnozí z nás cestu autem ani neumí představit.

Spotřeba vozidla


Při současné ceně pohonných hmot nesmíme zapomínat na spotřebu vozu. Důležitý je tedy i výběr motoru. Je lepší si připlatit za vůz s nižší spotřebou, tato investice se vám časem mnohonásobně vrátí. 

Žádné komentáře:

Okomentovat