čtvrtek 24. dubna 2014

Nový Ford EcoSport

Mezi zákazníky jsou stále oblíbenější mini SUV či mini cross-overy , lehce zvýšená, stylová vozidla s pohonem předních, nebo všech čtyř kol. Ford již řadu let takové vozidlo nabízí, prozatím se tak dělo ovšem pouze na jihoamerických trzích. Jeho první generace se začala prodávat již v roce 2003 a na kontě má více jak 700 000 prodaných kusů.

Úsporný rodinný vůz s přednostmi SUV

Nový EcoSport je první globální model značky Ford, který byl kompletně vyvinutý v jižní Americe a na evropském trhu by měl nahradit populární model Fusion. Vychází vstříc sílící poptávce po malých SUV v Evropě. Zákazníkům nabízí agilitu a hospodárnost malého rodinného vozu, v kombinaci se stylem a přednostmi typickými pro vozy SUV. V následujících letech chce Ford prodat v Evropě více než jeden milion těchto automobilů.

Toto chystané evropské SUV Ford EcoSport pro rok 2014, staví na globální platformě Ford pro vozy segmentu B. Zároveň přináší vynikající poměr užitné hodnoty a ceny, kvalitu a hospodárnost. Nový EcoSport bude v Evropě k dispozici s několika hospodárnými pohonnými jednotkami. Zážehový tříválec 1.0 EcoBoost 92 kW / 125 koní, ověnčený titulem „Mezinárodní motor roku“, dále zážehový motor 1.5 Duratec Ti-VCT o výkonu 81 kW / 110 koní a vznětový agregát 1.5 Duratorq TDCi 66kW/90 koní, s nímž by měla být EcoSport nejúspornějším automobilem ve své třídě. Nezaměnitelná silueta vozu se svými aerodynamickými vlastnostmi rovněž podílí na jeho nízké spotřebě.


Sebevědomě a aerodynamicky stylizovaný EcoSport se vyznačuje rozměrnou maskou chladiče, štíhlými, do detailu propracovanými světlomety a výraznou ochrannou spodní částí karoserie. Nabídne také širokou paletu asistenčních technologií a bezpečnostních systémů. Zábavný systém SYNC umožňuje připojit přes USB, či Bluetooth mobilní telefon, nebo hudební přehrávač a následně ho jednoduše ovládat hlasem. Součástí Ford SYNC je rovněž systém automatického nouzového volání, který v případě nehody naváže spojení s nejbližším pracovištěm záchranného systému a to v místním jazyce. 

Žádné komentáře:

Okomentovat