pondělí 21. dubna 2014

Nový Ford Mustang – síla bez kompromisů!

Jen málo aut má takové postavení a pyšní se takovou popularitou, jako Ford Mustang. Tento legendární model se nyní chystá způsobit pořádný poprask i v Evropě. Nový Ford Mustang bude k dispozici ve variantách Fastback (kupé) a Convertible (kabriolet). Obě verze nabídnou takovou úroveň dynamiky a vyspělosti, jakou můžeme očekávat pouze od této znovu oživené legendy.


Výkon i úspora

Nový Ford Mustang nabízí pohonné jednotky i podvozek navržené tak, aby dokonale vyhovoval požadavkům evropských řidičů. V nabídce motorů stojí na jedné straně oceňovaný zážehový osmiválec Ford o objemu 5,0 l, který dosahuje výkonu 313 kW, druhou stranu představuje zcela nový motor EcoBoost o objemu 2,3 l s proměnným časováním ventilů  a přeplňovaným  turbodmychadlem. Výkon této pohonné jednotky činí 227 kW. S touto špičkovou technologií, založenou na přeplňování turbodmychadlem, přichází hospodárnost a také nízké emise CO2, které vyžadují evropští zákazníci. 

Nový Ford Mustang pro Evropu
Nový Ford Mustang

Design zůstává, technologie se vyvíjejí 

Vzhled nového Mustangu znovu přivádí k životu charakter klasických nositelů tohoto jména. Podstatou je zachování klíčových designových znaků modelu, přitom pojetí kabiny je inspirováno leteckým průmyslem a ergonomické ovladače umožní dokonalou kontrolu nad všemi funkcemi vozu. Nový Ford Mustang je vybaven mnoha inovativními technologiemi pro dokonalou kontrolu řidiče nad vozem a přinášejí mu ještě větší množství informací. 

Ford Mustang pro Evropu

Ford Mustang se přizpůsobí každé situaci na silnici. Vyspělý systém elektronického řízení jízdní stability je naladěn tak, aby umožnil využít veškerý jeho dynamický potenciál na maximum. Disponuje řadou moderních technologií, kdy řidič například může měnit odpor posilovače řízení, rychlost odezvy motoru či převodovky, nebo podle potřeby nastavit citlivost elektronického systému řízení jízdní stability, který umožňuje vektorování točivého momentu.  Vyspělé asistenční prvky standardně zahrnují hlasem ovládaný systém Ford SYNC s dotykovou obrazovkou. Evropským majitelům Mustangu bude rovněž k dispozici navigační systém s osmipalcovým barevným displejem a prémiovým audiosystémem s dvanácti reproduktory.

Žádné komentáře:

Okomentovat