čtvrtek 29. května 2014

Ford Edge Concept – nové luxusní SUV

Automobilka Ford představila v Ženevě nový Ford Edge Concept, nové luxusní SUV, kterým rozšíří evropskou nabídku již oblíbených modelů Kuga a EcoSport. Vůz se prezentuje pokročilými funkcemi, jako je plně samočinné parkování nebo autonomní vyhýbací manévr. Dynamický design exteriéru působí sportovním a suverénním dojmem. A třešničkou na dortu je luxusní provedení interiéru.

Nový Ford Edge Concept

Technologie budoucnosti

Asistenční technologie a poloautomatické systémy Fordu Edge Concept směrují nové vozy k ještě větší samostatnosti a efektivnějšímu výkonu. Tyto technologie na bázi senzorů přispívají k bezpečnosti jízdy a usnadňují ovládání vozu. Ve fázi prototypu je zatím technologie nazvaná Plně asistované parkování. Umožňuje zaparkovat vůz stiskem tlačítka, aniž by řidič musel sedět uvnitř. K vyhledání parkovacího místa využívá ultrazvukové senzory a dokáže jak zaparkovat, tak opět z parkovacího místa vyjet.

Ford také intenzivně pracuje na možnosti autonomního vyhýbacího manévru. Vůz osazený prototypem nového systému upozorní řidiče na překážku nebo stojící vozidlo v jízdním pruhu. Pokud řidič neprovede žádnou akci směřující k odvrácení nehody, systém převezme kontrolu nad řízením i brzdami a provede vyhýbací manévr sám.

Další novinkou je adaptivní řízení. Ovládání vozu při nízkých rychlostech je díky němu daleko snazší a řidič se s ním cítí jistější.

Promyšlený design, luxusní provedení

Nový Ford Edge Concept upoutá vaši pozornost svým atletickým vzhledem. Barva laku s názvem Copper Flame představuje moderní interpretaci prémiových odstínů, které jsou populární na dnešních vozech Ford. Navíc se vyznačuje vynikajícím zpracováním interiéru. Použity jsou elegantní barvy a luxusní materiály. Uživatelům pak ovládání vozu zpříjemní i 10palcová dotyková obrazovka se systémem Ford SYNC nebo dynamicky tvarovaná středová konzola s mechanickými spínači.

Vývoj automobilů pomáhající lidem k větší jistotě a bezpečí za volantem, je pro Ford jednou z hlavních priorit. Ford Edge Concept je osazen mnoha automatizovanými systémy, které lze ve vozech značky Ford nalézt již dnes. Hlavním rozpoznávacím rysem Ford Edge Concept je jistě sportovní vzhled, výborné užitné a přepravní vlastnosti, hospodárnost a vyspělá technika orientovaná na pomoc řidiči. To jsou atributy, jichž si dnes zákazníci z celého světa cení nejvíc.

Žádné komentáře:

Okomentovat