neděle 4. května 2014

Jak zabezpečit auto

Bojíte se, že vám někdo odcizí váš vůz? Bohužel, vaše obavy jsou oprávněné. Prakticky totiž neexistuje auto, které by nešlo ukrást. V České republice je odcizen automobil zhruba každých 20 minut. Můžeme proti tomu něco udělat?


Aby to nepotkalo i vás, doporučujeme takovou kombinaci ochrany, která zloději jeho snahy značně znepříjemní. Čím více bezpečnostních prvků je na vozidle použito, tím hůře se překonávají a tím je větší pravděpodobnost, že jej nasměruje k vedlejšímu vozu. Vhodné je kombinovat mechanické zabezpečení s elektronickým a nespoléhat se pouze na jedno. Do techniky, která má ochránit vůz, se doporučuje investovat částku zhruba do výše desetiny ceny vozu.

Zajímavým doplňkem mechanického a elektronického zabezpečení je značení skel VIN kódem. Následná legalizace vozu je totiž vzhledem k značení všech skel na autě poměrně složitou a nákladnou záležitostí, která mnoho nenechavců odradí.

Mechanické zabezpečení

Nejpoužívanější mechanické zabezpečení aut je zamykání zpátečky. Vozidlo se zamčenou zpátečkou je zablokované a nelze s ním odjet. Mezi další spolehlivé mechanické prvky patří zámek řazení, nebo zámek pedálů. V nabídce mechanických zabezpečení nalezneme také různé zámky a páky na volant.

Elektronické zabezpečení 

Elektronické zabezpečovací systémy reprezentují různé imobilizéry, alarmy a satelitní vyhledávání. Imobilizéry jsou určeny pro automatické elektronické blokování motoru. Také zabezpečení aut pomocí GPS sledování je velmi účinné. Ve chvíli, kdy se někdo snaží vniknout do vozidla, se o tom hned dozvíte. Pokud by se mu podařilo auto nastartovat, nebo naložit vůz na odtahovku, lze sledovat jeho trasu, či lokaci.

Ideální variantou je kombinovat co nejsofistikovanější bezpečnostní systém, např. GPS alarm s dobrým zámkem řadící páky. Jakékoliv zabezpečení, které vyžaduje naši aktivitu pro svou aktivaci, je potřeba vždy před opuštěním vozu uvést v činnost. Je známo mnoho případů, kdy si řidič pouze odskočí například pro noviny, nebo cigarety a je rázem bez auta. Šikovným zlodějům těchto několik desítek sekund bohatě stačí. Samozřejmostí by mělo být také dobré pojištění vozidla, na které můžete dostat díky bezpečnostnímu zařízení výraznou slevu.

Žádné komentáře:

Okomentovat