neděle 6. července 2014

Současný trh s automobily vedou domácí značky, na záda jim dýchá Ford

Složení českého trhu osobních automobilů vedou už řadu let vozy střední a nižší střední třídy. Za nimi se s mírným odstupem ve víceméně shodném objemu drží vozy malé a velkoprostorové. Malá čísla patří pak poměrně logicky automobilům sportovním a luxusním.  V porovnání s dosud vydanými statistikami prodeje je patrný jistý nárůst v prodeji automobilů obecně, nejvíce v kategorii osobních vozů.

Ford Fiesta je těsně

Žebříčku prodejnosti nových vozů za loňský rok suverénně kralovala česká značka. Český trh dává přednost tradičně svým domácím výrobkům. Poměrně očekávatelná byla i pozice evropské stálice Volkswagen Golf. Mezi nejlepší se jen těsně nevešel Ford Fiesta. Jen těsně.

Ojeté Fordy kralují

Je však poměrně krátkozraké dělat závěry o stavu současného trhu s automobily na základě žebříčků prodeje nových aut. Třeba automobilce Ford bychom tak značně ukřivdili. Ford po dlouhá desetiletí produkuje vozy kvalitní, spolehlivé a za velmi přijatelné ceny. Současný trend na trhu jednoznačně dokazuje, že si mnohem více uživatelů během roku koupí vůz ojetý. A tak Ford nepotřebuje svého zástupce postavit na první trojici příček nováčků a vytahovat se. V rámci prodeje vozů s druhým majitelem má totiž zástupců několik a nejen v rámci střední třídy. Živnostníci, malé i střední firmy velmi rádi objednávají menší nákladní vozy Ford. Běžné rodiny vybírají vozy Mondeo nebo Focus právě pro příjemnou velikost vozů, nízkou spotřebu i cenovou dostupnost. A hlavně spolehlivost!

Novinky i ověřená spolehlivost

Ford je automobilka, která dokáže obstát mezi novinkami, drží krok s moderními technologiemi, ale zároveň velmi dobře funguje i po dlouhé sezony po největším prodejním boomu. Nechme se překvapit, jaké změny přinese letošní rok. Předem je však jisté, že zvláště některá místa zůstanou jen ve velmi mírně pozměněné podobě.