neděle 6. července 2014

Současný trh s automobily vedou domácí značky, na záda jim dýchá Ford

Složení českého trhu osobních automobilů vedou už řadu let vozy střední a nižší střední třídy. Za nimi se s mírným odstupem ve víceméně shodném objemu drží vozy malé a velkoprostorové. Malá čísla patří pak poměrně logicky automobilům sportovním a luxusním.  V porovnání s dosud vydanými statistikami prodeje je patrný jistý nárůst v prodeji automobilů obecně, nejvíce v kategorii osobních vozů.

Ford Fiesta je těsně

Žebříčku prodejnosti nových vozů za loňský rok suverénně kralovala česká značka. Český trh dává přednost tradičně svým domácím výrobkům. Poměrně očekávatelná byla i pozice evropské stálice Volkswagen Golf. Mezi nejlepší se jen těsně nevešel Ford Fiesta. Jen těsně.

Ojeté Fordy kralují

Je však poměrně krátkozraké dělat závěry o stavu současného trhu s automobily na základě žebříčků prodeje nových aut. Třeba automobilce Ford bychom tak značně ukřivdili. Ford po dlouhá desetiletí produkuje vozy kvalitní, spolehlivé a za velmi přijatelné ceny. Současný trend na trhu jednoznačně dokazuje, že si mnohem více uživatelů během roku koupí vůz ojetý. A tak Ford nepotřebuje svého zástupce postavit na první trojici příček nováčků a vytahovat se. V rámci prodeje vozů s druhým majitelem má totiž zástupců několik a nejen v rámci střední třídy. Živnostníci, malé i střední firmy velmi rádi objednávají menší nákladní vozy Ford. Běžné rodiny vybírají vozy Mondeo nebo Focus právě pro příjemnou velikost vozů, nízkou spotřebu i cenovou dostupnost. A hlavně spolehlivost!

Novinky i ověřená spolehlivost

Ford je automobilka, která dokáže obstát mezi novinkami, drží krok s moderními technologiemi, ale zároveň velmi dobře funguje i po dlouhé sezony po největším prodejním boomu. Nechme se překvapit, jaké změny přinese letošní rok. Předem je však jisté, že zvláště některá místa zůstanou jen ve velmi mírně pozměněné podobě.

Žádné komentáře:

Okomentovat